Jednoducho empatia

Autor: Ľubica Kočanová | 17.9.2012 o 17:08 | (upravené 25.9.2012 o 17:07) Karma článku: 27,94 | Prečítané:  5140x

Zomieral, neverili sme, jadro našej partie, športovec, skialpinista, paraglider, turista. Rakovina je mĺkvy živel a nerobí rozdiely. Kamarát, nekamarát a nepýtaj sa prečo. Hlas mi ostal v ušiach, ešte ho počujem. "Nechcem ísť do nemocnice a potrebujem dostať infúzie, doktorka mi ich nepredpíše." ozval sa v telefóne. Prečo, nechápem, vraj je blbá, použil horší výraz.

Sedeli sme v čakárni s jeho manželkou. Verila som, že doktorku presvedčím. Ani náhodou. "Ako si to predstavujete, má byť v nemocnici, nepredpíšem mu tie infúzie. Povedala som mu to pred dvoma dňami, nechce, tak nechce. Môžete mu zobrať z lekárne akurát nutričné nápoje."

"Veď chce zomrieť doma," prosím ju a nechápem "sestra z agentúry domácej ošetrovatelskej starostlivosti mu tie infúzie podá v jeho izbe a počká a skontroluje." Kompetenciu predpísať tie infúzie mala iba tá doktorka, poznala jeho zdravotný stav. Odmietla.

Sedeli sme ako zmoknuté ďalej v tej čakárni, nevediac, načo tam ešte čakáme. Chodbou prechádzala primárka, poznala ľudí sediacich v ambulancii a pristavila sa pri každom. Nás dve nepoznala, tak som sa postavila "Prídite o druhej popoludní za mnou na oddelenie, poznám pacienta." znela nádej.

Prišli sme, na pomocnom stolíku nás čakala ťažká krabica plná infúzii a malá krabička ampuliek. Neviem prečo som krútila hlavou, asi som po tom raňajšom neverila. "Poďte ďalej, povieme si, čo Vás čaká " náznakom objala jednou rukou jeho manželku a prichýlila taktne dvere. Tá chvíľa patrila už len im trom. Dôstojnosť k veľmi dôležitej etape. Nepoznám jej meno. Pani Primárka.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dôvere by už schránka na Cypre neprešla. Pravidlá sa menia

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama a Žitňanskej obhajoba

Aj keby zákon skresal rozkrádanie len o „drobné“, stále hovoríme asi o miliónoch.


Už ste čítali?