Sestry a marketing, s úsmevom na perách a presvedčením

Autor: Ľubica Kočanová | 19.9.2011 o 10:29 | (upravené 29.12.2012 o 6:41) Karma článku: 18,19 | Prečítané:  4239x

Reklamný magnát sa rozhoduje vyhovieť požiadavkám sestier. Profesia, ktorá potrebuje mediálnu kampaň. "Deväť z desiatich lekárov používa -Honki tonki- prípravok pre prevenciu dlhovekosti" znie z reklamného spotu. Sestru v reklame nespomenie žiadna biznis firma. Prečo? Potrebná je náprava.

Šokovať mediálne, ale ako? Zavesiť sa pre pacienta na budovy nemocníc do lezeckých sedačiek ako to robí Greenpeace? Polícia bude sestry postupne dávať vrtuľníkmi dolu. Sestier je veľa na počet vrtuľníkov v SR , ale príliš málo na počet pacientov na oddeleniach, v domovoch sociálnych služieb.

Ležať v zvodných pózach na kokpitoch ligotavých jaguárov, v ľahkom sesterskom strihu. V ruke tlakomer, alebo dezinfekčný prostriedok? Predstavte si autosalóny, alebo vysoké bilboardy povedľa všetkých diaľníc. Sestrám určite stúpne kredit pre vytvorenie ideálnej solventnej rodiny, alebo partnerstva. Počet sestier na oddeleniach to však nezvýši.

Otváraci gong, alebo úvodný tanec vedúcej sestry oddelenia s primátorom mesta, alebo županom z VÚC na niektorom z plesov v plesovej sezóne by čiastočne pomohol zviditeľniť vedúcu sestru. Tento slávnostný úkon by možno pomohol aj nájsť sponzorov pre výmenu starých lôžok na oddeleniach. Čo poviete?

Sestra a vy s kým bankujete? Nuž iba s bankovou kartou. Spot o výhodných bankových produktoch pre investície sestier bez rizika. S výnosom, s akciovým podielom  z dlhodobého výhľadu investícii piateho naddôchodkového piliera pre dlhovekosť. Pre cesty sestier za hranice všedných dní. Takýto typ reklamy pre ambicióznu sestru by už nebol márny. Čo poviete?

Alebo scenár pripravovaného thrilleru "Deň potom."

Kde sú sestry? Celý chod oddelenia je náhle bez sestier. Pani premiérka narýchlo preruší zahraničnú cestu. Niet inej cesty. Prideľuje ministrom jednotlivé služby. Je pre ňu ťažké rozhodnúť, ktorý z nich bude slúžiť nočné služby. Pán Miklóš zabezpečuje pacientom intravenózny vstup, pán Fígeľ meria tlaky, pán Sulík roznáša infúzie a pán Uhliarik / jediný s potrebnou praxou/ robí odbery. Adrenalín stúpa. Pán Galko je na telefóne k dispozícii pre konzultácie. O prevencii pacienta pred nemocničnými nákazami v tejto krízovej situácii nemôže byť ani reči. "Zachráň sa, kto môžeš", znie výzva z médií. Krízová situácia vyvrcholí keď pán Mikloš skonštatuje, že náplasť proti bolesti je iba jedna a musí rozhodnúť, ktorému z pacientov ju poskytnúť. Je ekonóm a tak nastupujú nožnice. Dráma naberá na dramatičnosti, keď jediný EKG prístroj ukončí náhle svoju životnosť.  Pán Krajcer nestíha zaznamenávať extrémne výkyvy vitálnych funkcií pacientov do zdravotnej dokumentácie. K predčasnému pôrodu je privolaný pán Bugár, jediný si spomína ako na to a tak pôrod prebieha spontánne. Pán prezident prilieta nečakane vykonať osobne dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Zisťuje vážne nedostatky. Vláda nedoržiava personálne normatívy a materiálne nedostatky kričia z každého kúta. Rozhoduje sa vysloviť vláde nedôveru. Opozícia využíva krízu a narýchlo zvoláva tlačovú besedu. Zapotia sa, osobné potreby idú bokom, hrdinsky však krízu zvládnu bez 30 minutovej prestávky. V záverečnom texte autor scenára uvedie:

Pre plynulý chod štátu a všetkých inštitúcii je nutné uvažovať aj s možným scenárom, že sestry zmiznú, že sestier už niet.

Kde nájsť producenta ? Žeby zdravotné poisťovne našli prostriedky? Žeby vytvorili pracovné agentúry, ktoré pritiahnu sestry z Európy pracovať na Slovensko?

Vekový priemer sestier v SR sa neustále posúva nahor.  V súčasnej dobe je to 46 rokov! Do dôchodku ročne odchádza okolo 1500 sestier, nahrádza ich iba 400 nových. Zhruba 200 z nich odchádza pracovať do zahraničia.

Som hrdá sestra z presvedčenia. Keď budem mať 75 rokov, v jednej ruke možno budem mať francúzsku barlu, v druhej ruke tras. Dovolíte mi, urobiť Vám odber krvi? :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy


Už ste čítali?