Milá chobotnica, ošetrovateľstvo nie je otrokárstvo

Autor: Ľubica Kočanová | 5.6.2012 o 14:00 | (upravené 31.1.2013 o 7:52) Karma článku: 17,60 | Prečítané:  2796x

Ukrytá si v podpisoch o mlčanlivosti, v rozpore s platnými zákonmi. Podpis o mlčanlivosti sa podpisuje ľahko, veď obtočíš a pritiahneš. Za tých 300E mesačne sestry pracovať u teba budú a ešte budú aj ticho.  Podpísali. Niektoré nepodpísali. Hrdúsiš ich preto svojim chápadlami a tvoje malinové ústa v médiach odkazujú "nemám, teda nedám, alebo zatvorím..."

Zdanlivo si chcela konať dobro, ale s lacnou pracovnou silou, sestrou. To si sa veľmi pomýlila. Sestra je drahá pracovná sila. Sestra je profesionálka zodpovedná za zdravie a bezpečnosť pacienta. Nejde o tvoj zisk, ide o životy ľudí, ktorí sa na tvoj produkt zbierajú. Nie sú to tvoje peniaze. Sú to peniaze všetkých ľudí, ktorí ti ich musia posielať. Pravidelne, zo zákona, pod hrozbou exekúcie. Tí ľudia potrebujú sestru a nie chobotnicu.

Máš veľa dorastených chápadiel, si mocná. Nezaujíma ťa, že ošetrovateĺstvo je samostatný vedný odbor. Vstáva z popola nezadržateľne. Aj keď hrdúsiš v krajoch hladových, raz skonáš, ako každý iný živý tvor. My sestry takéto odchody zo životov vídavame často. Niet rozdielu medzi lekárom, politikom, murárom,  hasičom, sestrou, policajtkou, alebo chobotnicou. Chobotnice sú tiež smrtelnice.

Pasuješ sa s nami urputne, nezmyselne traumatizuješ, si zver mnohých tvári, ľstivo uskakuješ. Sestry si si vybrala ako rukojemníčky pre vydieranie. S lekármi by si tak úspešne nepochodila. Si ľstivo prezieravá.

"Pridajte nám, na platy sestier nemáme!"

"Zatvoríme!"

"Štát, navýš percento za svojich poistencov!"

"Som súkromník, nám štát nemá čo prikazovať!"

"Sestry nechcú plat 300E? - tak výpoveď! Na prokuratúru a ústavný súd s nimi!" - nesystémové sestry!"

Milá chobotnica, vyčerpávaš sa nezmyselným bojom so sestrami. Platy sestier sú opodstatnené, nie sú premrštené, tak konaj. A popasuj sa s tým statočne a nie takto zbabelo. Ty nie si z rozprávky, si príliš reálna na to, aby si nezostarla.

Že chobotnice nie sú zbabelé?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.


Už ste čítali?