Sestra Nelka je v pasci

Autor: Ľubica Kočanová | 14.6.2012 o 10:10 | (upravené 24.1.2013 o 8:14) Karma článku: 26,79 | Prečítané:  4646x

Sestra Nelka má vážne pochybnosti. Vysoká škola, diplom, špecializacia, registrácia v komore jasne deklaruje, že je sestrou. Pod kožou, hlboko v duši, naveky má zakódované, že je sestra. Aj keď kráča po ulici, tak je sestra. Všetci, ktorí ju poznajú vedia, že je sestra. Doma reaguje ako sestra, ak nakupuje v obchodnom centre taktiež je sestrou. Obchodné centrum nevie, že je v centre pritomna sestra, ale ak by to niekto nedajbože potreboval, tak Nelka tam je. A je tam ako sestra.

V práci dostala zrazu dodatok k zmluve. Netušila, že ju v práci postihne duševná choroba. Podľa dodatku je v práci na 25% sestrou a na 75% je asistentkou.  Žiadny doklad o absolvovaní študia na zdravotnickeho asistenta nemá. Spotila sa. Kým teda je? Je vôbec Nelkou?

Uštipla sa, odmračila a začala sa riadiť dodatkom k zmluve.

Nastúpila a od 7.00 hod do 7.30 hod. bola sestrou, dokončila všetky laboratórne odbery.

Od 7.30 hod.  začala jednou rukou krmiť lyžičkou pacienta so sťaženým prehĺtaním. Jednou rukou bola asistentkou, ale druhou rukou bazálne stimulovala nervové zakončenia prehĺtacieho reflexu poškodeného pacienta, teda súčasne bola aj sestrou. Zmiatlo ju to.

O 10.00 hod. pozrela na hodinky, nestihla prestať byť asistentkou, znervóznela, zrýchlila, aby sa opäť stala sestrou.

O 10.30 hod. začala ošetrovať rany pacientom, ale musela taktne prerušiť prácu sestry, lebo narýchlo sa stala opäť asistentkou aby pomáhala na toaletu vedlajšej pacientke.

Kameň jej úrazu. Asistentka smie všetko vykonať iba pod dozorom sestry. Zobrala teda so sebou k pacientovi vždy aj seba, aby sama na seba dozrela. To už sa jej aj hlava točila. Nestíhala dozerať sama na seba.

O 12.30 hod. bola asistentkou pacientke, ked jej pomáhala natočiť sa v posteli. O 12.33 hod. sa stala sestrou, ked tej istej pacientke podávala profesionálnym spôsobom umelú výživu prostredníctvom PEGu. Aspon chvilku si pritom oddýchla, nemusela sama na seba dohliadať.

O 13.30 hod. začala vkladať lieky do liekoviek pre pacientov, ale 13.35 musela so sebou narýchlo rozviazať profesný pomer a odbehnúť k pacientovi, aby bola do 14.00 jeho asistentkou.

Prekročila zmluvne dohodnuté limity a to je na prášky. Domov prišla s diagnózou - schizofréniou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.


Už ste čítali?