Staroba môže byť aj pekná

Autor: Ľubica Kočanová | 3.9.2012 o 13:40 | Karma článku: 24,74 | Prečítané:  4105x

Krája si broskyne odtrhnuté zo stromu na malé dieliky, zajedá s chlebíkom s maslom. Úhľadné kúsky. Čerstvé ráno, modrá obloha a Imičkine oči sa smejú. "Veď ja som tu tak šťastná, nevadí, že som tu sama." Má rada samotu. "Dnes bude 36 stupňov", hovorí a zaťahuje "šalogátre", aby udržala chlad v starom domku s hrubými stenami. Dom, pusta ukrytá v stromoch, vzdialená 6 km od najbližšej obce. Studňa, dva vrty na vodu, upravená záhrada, ovocné stromy, orech, vinica a vlastná zelenina. Dar, samota na juhu.

prestrete.jpg

"Kde by som ja išla na Sardíniu, alebo Malorku, veď tu je krásne", obzerá sa po svojom diele, upravenej záhrade, ked práve dopolieva ozdobné trávy s ružami a lopúchom. So šuplíka vyberá obrus, s vkusom dámy prestrie porcelán a polahodí svojmu oku. Zaleje kávu, vychutnáva ráno na slnkom vyhriatom gangu. "V tej výšivke je ukrytých tak veľa mojich myšlienok, spomienok, veľa myslíš, keď vyšívaš"

prestiera.jpg

"Veď ja viem zošporovať, gazdovať", hovorieva, ked nám naberá fazuľovú polievku z čerstvých strukov a pridá zemiaky s petržlenom a kyslým mliekom. Obed vykúzli z "ničoho", to nič rastie v jej záhrade. Z jedného vajíčka, trochu múky a pomazánky vyčarí lahôdky uprostred prírody a my sa zalizujeme. Sleduje nás, len či nám chutí. Šťastná, keď nás prekvapí niečím prostým

vzahrade.jpg

Suverénna dáma, elegantne oblečená, veselá aj v záhrade. Spieva si nahlas. Trochu parfém, trochu rúž, nič výrazné, ale v celku krásne. Biele vlasy zopnuté vkusne sponou, krása vrások ukrytá v prvej lesnej inžinierke. Lásku k lesu, stromom premieňa za záhradu. Viditeľná harmónia, rozumejú si, vzájomne cítia, čo komu chýba. Strom Imičke a Imička stromu, kríku, kvetu, zelenine, broskyne

Imika.JPG

"Zomrieť chcem postojačky s rostrekovačom v ruke, polievať kvety, broskyne, obsypané jablone, darovať vodu a život"  usmieva sa potmehúdka so zasneným zrakom a nevšednou predstavou.

Krása a zrelosť o rok deveťdesiatročnej šťastnej, usmievajúcej sa ženy je nádej

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?