Ten, kto pýta neverbálne

Autor: Ľubica Kočanová | 25.9.2012 o 17:11 | Karma článku: 16,04 | Prečítané:  1491x

ahoj Ľubka, našla som si včera v schránke, píše sanitár Čárls "Normálne mám takú chuť posťažovať sa ti, pracujem na oddelení a často cez deň príde RZP, prinesie pacienta, no a v ten deň  sa to stalo. Starenka, ktorá nerozpráva, nechodí, nesťažuje sa."

"Zaviezli sme ju na ambulanciu. Ambulantná sestra starenku posunula na chodbu, kde majú svoje "kancelárie" lekári, keďže v našej lôžkovej časti by zavadzala. Ledva tadiaľ prejde na operačku jedna posteľ. Tá pani tam ležala od rána do 14:00 hod, teda 8 hodín. Všetci okolo nej chodili, pozerali na ňu, krútili nosom kvôli zapachu a nikto ani prstom nepohol. Nemusel som, ale predsa som musel príst ja, obyčajný sanitár, urobiť jej hygienu a z tej chodby ju dať na miesto, aby viacej zavadzala, aby o ňu ktosi zakopol. A keď konečne o ňu zakopli, tak ju iba posunuli na chodbu oddelenia. Prečo sa to takto udialo? Nedala obálku, poviem to tak, ako mi huba narástla, strašne ma to nasrdilo."

Jeden z doktorov cirkuluje medzi rakúskou nemocnicou a našou nemocnicou. Stále vie povedať niečo, čo tu nemáme, ako to tu nefunguje, čo je zlé, je to vraj dobrý doktor, ale posúď sama.

Do ambulancie prišla staršia pani, ktorá evidentne šetrí na všetkom, aby mala čo dať do úst, prípadne pre vnúčence. Náš pán doktor ju vyšetril, doslova odbil, čosi napísal do správy a poslal rýchlo preč, kedže má ešte veľa práce. Pani mu v tej rýchlosti z vďaky dala kávu Jacobs 3in1. Doktorko sa na ňu prekvapene pozrel, zobral tú kávu a doslova hodil do kúta s poznámkou: "čo som ja sanitár?"

Neskutočne ťažko sa mi to rozdýchavalo. Je to tak arogantné, ale obálka mu vyčarí láskavosť na tvári, možno sa mi teraz uľaví"

"Čárly, skús si to viac odsledovať, sústreď sa, možno nahovor nenápadne pacientov k obozretnosti, spolupracuj s nimi a ked si budeš istý a mať dôkazy, tak volaj políciu. Daj si pozor, v najhoršom dostaneš padáka."

Už som nad tým rozmýšlal, pokúsim sa, neviem či sa dá spolupracovať s pacientami, boja sa, ozvem sa

Etika ETIKA etika vzdelanie ETIKA Vzdelanie Etika Vzdelanie ETIKA vzdelanie ETIKA etika

Existujú zdravotníci, ktorí s úplatkami nemaju nič spoločné. Nevážim si ich preto, lebo je normálne úplatky nedať, úplatky nebrať

Úplatky sú neprasknuté bubliny, ktoré tlačia zdravotníctvo ku dnu

Vinník je ten, kto dáva,  ten, kto berie, ešte viac ten, kto pýta a aj ten, kto pýta neverbálne. Vinník je zámerný netransparentný systém, ktorý korupciu umožňuje, teda my, vy, oni. Protikorupčná linka je iba slamka v mori, čisté je nedať a nebrať

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy


Už ste čítali?