Krátka správa pre WHO

Autor: Ľubica Kočanová | 26.6.2013 o 16:30 | (upravené 14.8.2013 o 3:22) Karma článku: 17,22 | Prečítané:  2411x

Vážená Svetová zdravotnícka organizácia, s hlbokým smútkom Vám oznamujem, že ošetrovateľstvo v SR umiera. Bolo vyhodené lekármi (SLK, ASL, ANS) na Ústavný Súd, ktorý lekárom vyhovel a rozhodol, že ošetrovateľstvo nedostane, čo mu patrí.

Vážená organizácia, tým lekárom to je oficiálne ľúto. Predbiehajú sa vo vyjadreniach ľútosti. Ako im však veriť, keď popravde ošetrovatelstvo nechcú podporiť. Doprajú ošetrovateľstvu, ale až potom, ak budú lekári so svojimi podmienkami spokojní. Taká situácia nikdy nenastane, aby boli lekári spokojní a teda ošetrovatelstvo má 40 ročné postele, vyradený nábytok, zodraté pomôcky, deratizačné misky v kútoch a jednu sestru na 20 bezvládných pacientov. V zariadení sociálnych služieb aj na 200 pacientov.

V mene ošetrovateľstva v SR Vám píšem, že tu zastal čas v minulom storočí. Tu sa Mníchovská deklarácia 2000 o odstraňovaní prekážok a nadradenosti medicíny nad ošetrovatelstvo vôbec nedodržiava. Finančná podpora ošetrovateľstvu, kariéra ošetrovateľstva, záujem o vysokoškolské vzdelanie ošetrovateľstva bolo Ústavným Súdom odmietnuté ako ohrozenie pokojného užívania majetku lekárov. Demotivácia. Monitorovať postavenie ošetrovateľstva v SR má v náplni regionálna kancelária WHO, na ktorú prispievate. Nemonitoruje nič, monitorujem tu ja voľný pád ošetrovateľstva a tak Vám tú krátku správu o umieráčiku posielam. Klesáme ku dnu a spolu s nami pacienti jednej členskej krajiny EU.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.


Už ste čítali?