Pán Pasztor, sestry si kupujú ochranné rukavice za vlastné

Autor: Ľubica Kočanová | 3.12.2014 o 10:01 | (upravené 4.12.2014 o 10:10) Karma článku: 14,75 | Prečítané:  13656x

Dostávate vraj od zdravotných poisťovní pre firmu v ktorej ste konateľom  "Dr. Magnet"  za jednu magnetickú rezonanciu  za jedného pacienta pekných 180 Eur. Vraj je to stroj na peniaze na Slovensku. Vyšetrenie trvá maximálne 20 minút. Vraj je to o tretinu viacej ako v Nemecku, kde je suma 120 Eur. Potvrdili ste to pre TV Markíza. Ďakujeme vám za transparentnosť, už chápeme, prečo máte firmu v daňovom raji na Cypre.

Ústavný súd označil zákon o platoch sestier za neústavný, lebo vy ako predseda ASL, spolu s SLK a ANS ste tie platy sestier v mene súkromných lekárov, v mene súkromných nemocníc podali na generálnu prokuraturu. Niekoľkokrát vy sám ste označili platy sestier od 630-do 930 za sumy, ktoré nie sú zdravotnymi poistovnami kryté. Niekoľkokrát ste vystupili v médiách proti platom sestier, dokonca raz ste sestry označili za spokojné .

Podnet bol teda aj váš, Ústavný sud je aj náš a ten vydal stanovisko, že požiadavky sestier nie sú proporciálne ku požiadavkam spoločnosti. Vydal stanovisko, že požiadavky sestier ohrozujú súkromné majetky lekárov. Požiadavky sestier vraj nedovoľujú lekárom v pokoji využívať svoj súkromný majetok.

Sestry však nie sú spokojné, 83% sestier to potvrdilo v prieskume ASAP (Asociácia sestier a pacientov ASAP). 75% sestier nedosahuje platom ani priemernú mzdu v národnom hospodárstve, polovica z nich nemá v čistom ani 550 Eur. Kupujú si vlastné ochranné "nepudrované" rukavice za 8 eur, nemajú prúžky do glukomerov, chýbajú náplaste proti bolesti, moderné terapie rán. Staré EKG prístroje nefungujú, väčšina zo sestier  nemá v práci vlastný počítač, stoličku. Často namiesto lekárov podávajú infúzie, transfúzie, anestézie, zavádzajú katétre, riešia pacientov v ambulanciách, keď tam lekár nie je. Ošetrovateľstvo je potom poskytované iba minimálne, sestier je veľmi málo.

Veríme, že v súlade s platnou legislatívou a v pokoji si užívate svoj 10% zisk ako konateľ firmy "Dr. Magnet" na Cypre. Vieme, že je dostatočne krytý všetkými zdravotnými  poisťovňami z našich verejných zdrojov. Žeby niektorá zo sestier zaujímavé "proporciálne pravidlá" v spoločnosti SR išla podať na generálnu prokuratúru? Súkromný majetok je v poriadku, ale z našich spoločných verejných zdrojov na Cypre je amorálny. Amorálnosť vidíme takmer všade pri veľmi zlej starostlivosti o pacientov. Dlhodobo chorí často nemajú vôbec riešenie, tam supľujeme, ako vieme. Viete vy o takej disproporcionalite?

 

Ďakujem tomu, kto poslal článok na vybrali.sme.sk

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Novinár Hanus: Keď som zistil, že som sa v kauze Cervanová mýlil, nemohol som spať

Niektoré katolícke médiá neinformovali o kauze Bezák, lebo sa rozhodli, že budú láskavé, aby neznepokojovali čitateľov, vraví MARTIN HANUS.

Komentár Zuzany Kepplovej

Hanus nepísal, aby sa Glváč lepšie cítil

Martin Hanus tvrdí, že Nitranov si v .týždni spoločne vymysleli.

TECH

Ako si vybrať najlepší fotoaparát podľa toho, čo chcete fotiť

Od lacných kompaktov až po drahú zrkadlovku.


Už ste čítali?